12
mrt

2-daagse bijscholing ‘Levenskunst – ACT4life in vaktherapie’

Evenement
10:00 - 17:00
- Downloaden als iCal

Acceptance and Commitment Therapy (ACT) helpt mensen om flexibeler om te gaan met gedoe en bewust te kiezen voor wat echt belangrijk is.

Het ACT4life-model vertaalt die principes naar een visuele, lichaamsgerichte en ervaringsgerichte vorm: gedrag wordt zichtbaar, voelbaar en begrijpelijk via een eenvoudig te hanteren instrument (het Kruispunt) en zes symbolische figuren. Binnen vaktherapie komt dit tot leven — wat in het medium wordt ervaren en verbeeld, wordt met ACT4life letterlijk in kaart gebracht. Zo wordt zichtbaar wat er op individueel niveau nodig is om veerkrachtiger te worden, en kunnen de bijpassende interventies vervolgens via vaktherapeutisch werken worden doorleefd.

In deze 2-daagse bijscholing zoom je in op het veranderproces binnen het ACT4life-model.
Binnen ACT4life is de stap van vermijdend gedrag naar waardegericht leven geen knop die je omzet,
maar een vloeiend proces dat zich ontvouwt in vier fases van verandering. In elke fase heeft de cliënt andere taken, en vraagt dit van jou als therapeut om een andere manier van aansluiten, begeleiden en interveniëren.

Tijdens de training ervaar je via vaktherapeutisch werken hoe verandering er in elke fase anders uitziet.

Wil Fontein (zeer ervaren beeldend therapeut én bedreven in ACT en ACT4life) heeft samen met de grondlegger van ACT4life, Monique Samsen (zelf ook beeldend therapeut) een bijscholing getoverd waarvan we verwachten dat iedereen er aan mee zou willen doen: een klein beetje theorie, maar vooral veel ervaren.

En oh ja: je hoeft geen kunstenaar te zijn om tot verbeelding te kunnen komen. Zin om het uit te proberen?

Praktische informatie:

Wanneer: 12, 26 maart 2026

Kosten: 599,- (vrijgesteld van BTW)

Accreditatie: 20 Punten bij Vaktherapie Nederland

Klik voor meer informatie en aanmelden hier !

Inschrijven

Inschrijven voor dit evenement kan via de link in de tekst hierboven.